Read Beden Unutur Yürek Hatırlar by Shauna Singh Baldwin Free Online


Ebook Beden Unutur Yürek Hatırlar by Shauna Singh Baldwin read! Book Title: Beden Unutur Yürek Hatırlar
The author of the book: Shauna Singh Baldwin
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Edition: Epsilon Yayıncılık
Date of issue: February 2002
Format files: PDF
The size of the: 15.65 MB
City - Country: No data
Loaded: 1522 times
Reader ratings: 5.7

Read full description of the books:"Beden Unutur Yürek Hatırlar", parçalanma sürecine girmiş olan Hindistan'da yaşanan bir kuma hikâyesini şiirsel ve zengin bir dille anlatıyor. Romanın arka planında Hindu, Müslüman ve Sihlerin iç içe geçmiş töreleri, gelenekleri -hatta dinleri- ve İngilizler karşısındaki ezilmişlikleri var. Hikâye, Mahatma Gandhi ile Cinnah'ın özgürlük mücadelesi verdiği dönemde, Büyük Britanya İmparatorluğu'nun Hindistan üzerindeki baskısıyla Hint erkeğinin kadın üzerinde kurduğu egemenlik arasındaki çarpıcı paralelliği vurgulayarak gelişiyor.
Zengin Hindu, Müslüman ve Sih efsanelerine sığınmanın tek teselli olduğu bir evde, annesiz büyüyen Roop'un en büyük korkusu evlenemeyip ömrünün sonsuza kadar, saygın ama yoksul bir yarıcı olan babasının evinde yaşamaktır. İngilizler için çalışmakta olan, zengin bir toprak sahibi, Oxford mezunu, yakışıklı mühendis Sardarji kendisiyle evlenmek isteyince sanki duaları kabul edilmiş gibi olur. Ancak yaşı Roop'un yaşının iki katından fazla olan Sardarji, ilk eşinin çocuğu olmadığı için ikinci kez evlenmeye karar vermiştir. Karşılaştığı zenginlik, güzel giysiler ve mücevherlerle büyülenen Roop, başlangıçta Satya'nın -ilk eş- kendisine ablalık edeceğine inanır. Ancak iki kadının ilişkisi giderek karmaşık ve acı verici bir hale gelecektir. Yıllarca emek verdiği bir ilişkinin sonunda bir kenara atılan Satya, yaşadığı ıstırabın acısını Roop'tan çıkarırken, Roop doğurduğu çocuklar bile elinden alınıp Satya'ya verilince, bunalıma girer. Her iki kadının çektiği acılara karşı bir duvar kadar duyarsız olan Sardarji ise, altında ezildiği İngiliz baskısı ve zavallı ülkesinin sorunları yüzünden mutsuzdur.
Hindistan İngilizlerden kurtularak Mahatma Gandhi liderliğinde özgürlüğe kavuşurken, Roop da kocasına sesini duyurmayı başarır. Ancak ne Hindistan'ın ne de Roop'un acıları sona ermiştir. Özgür kalan Hindu, Sih ve Müslüman toplumları arasında ortaya çıkan çatışmalarla birlikte Roop ile Sardarji için de bambaşka bir mücadele başlayacaktır.


Download Beden Unutur Yürek Hatırlar PDF Beden Unutur Yürek Hatırlar PDF
Download Beden Unutur Yürek Hatırlar ERUB Beden Unutur Yürek Hatırlar PDF
Download Beden Unutur Yürek Hatırlar DOC Beden Unutur Yürek Hatırlar PDF
Download Beden Unutur Yürek Hatırlar TXT Beden Unutur Yürek Hatırlar PDFRead information about the author

Ebook Beden Unutur Yürek Hatırlar read Online! Shauna Singh Baldwin is a Canadian-American novelist of Indian descent. Her 2000 novel What the Body Remembers won the Commonwealth Writers' Prize (Canadian/Caribbean Region), and her 2004 novel The Tiger Claw was nominated for the Giller Prize. She currently lives in Milwaukee, Wisconsin. Baldwin and her husband own the Safe House, an espionage themed restaurant in Milwaukee, Wisconsin.


Reviews of the Beden Unutur Yürek Hatırlar


THEODORE

An interesting book, Hard to tear down

EDWARD

This is a very predictable author. When you get a book for free, you can read it. The intrigue is present, the unbundling is clear.

EVIE

A wonderful piece

GEORGE

Why do I need to write a phone number?

MARYAM

This book will make you shudder, infiltrate, and change your mind about this crazy world.
Add a comment
Download EBOOK Beden Unutur Yürek Hatırlar by Shauna Singh Baldwin Online free

PDF: beden-unutur-yrek-hatrlar.pdf Beden Unutur Yürek Hatırlar PDF
ERUB: beden-unutur-yrek-hatrlar.epub Beden Unutur Yürek Hatırlar ERUB
DOC: beden-unutur-yrek-hatrlar.doc Beden Unutur Yürek Hatırlar DOC
TXT: beden-unutur-yrek-hatrlar.txt Beden Unutur Yürek Hatırlar TXT