Read Fotoğraftaki Kadın by Hakan Yaman Free Online


Ebook Fotoğraftaki Kadın by Hakan Yaman read! Book Title: Fotoğraftaki Kadın
The author of the book: Hakan Yaman
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Edition: Doğan Kitap
Date of issue: October 5th 2008
Format files: PDF
The size of the: 1.41 MB
City - Country: No data
Loaded: 1538 times
Reader ratings: 5.9

Read full description of the books:Fotoğraftaki Kadın, uzak ama tutkulu bir aşkın romanı. Tesadüfen fotoğrafını çektiği kadına âşık olan Suphi’nin şehrin loş sokaklarında sabırla fotoğraftaki sevgilisini arayışının, içinde özenle sakladığı umudun yitip gitmemesi için çabalayışının hikâyesi.

"Sürekli ağlıyordum odamda. O zamana kadar hiç ağlamadığım kadar. Yıllarca biriktirdiklerimi bir seferde ağlıyor gibi… Sağanak olmuştu hüzünlerim, içime içime yağıyordu. Ve sanki bu dünyada sadece ben ağlıyordum. Bu işte de yalnız kalmıştım sanki. Herkes ağlasın istiyordum. O soğuk karanlık gecelerde yalnız başıma pencerenin önüne geçip yaşlı gözlerle yağmuru beklerken benimle birlikte etrafımdaki tüm insanlar ve cansız öteberi de ağlasın istiyordum. Keşke ılık bir yağmur yağsa, siyah sokaklara, tozlu çatılara, kaldırımlara, sokak lambalarına ılık bir sonbahar yağmuru yağsa diyordum içimden keşke… Keşke sokak lambaları bile ağlasa…"


Download Fotoğraftaki Kadın PDF Fotoğraftaki Kadın PDF
Download Fotoğraftaki Kadın ERUB Fotoğraftaki Kadın PDF
Download Fotoğraftaki Kadın DOC Fotoğraftaki Kadın PDF
Download Fotoğraftaki Kadın TXT Fotoğraftaki Kadın PDFRead information about the author

Ebook Fotoğraftaki Kadın read Online! Hakan Yaman, 1963 yılında İstanbul'da doğdu. 1988'de Marmara Üniversitesi, Yabancı Diller İngilizce bölümünü bitirdi.
Altı yılda bitirdiği ilk romanı İsrafil'in Kanatları, 2007 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Roman, yabancı dile çevrilmemesine karşın Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da ses getirdi. İtalyan gazeteci Orsola Casagrande ile yaptığı söyleşi İl Manifesto Gazetesi’nde yayımlandı.
Bir yıl sonra çıkan Fotoğraftaki Kadın adlı romanıyla 2009 Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandı.
19. yüzyılda İzmir'in levanten dünyasında geçen bir aşk ve ihanet öyküsünü kaleme aldığı Güz Kokulu Günahlar, 2011’de yayımlandı.
Bir romancının itiraflarıyla şekillenen son romanı Romancı, Mart 2014’de yayımlandı, Temmuz ayında PEN Türkiye tarafından Ayın Kitabı seçildi. Hakan Yaman aynı yıl, Avrupa Birliği Edebiyat Ödülü adayı olarak finale kaldı.
1998 yılında yazdığı Roza adlı kısa öyküsü, Remzi Karabulut’un hazırladığı, 252 yazardan minimal öyküler alt başlığı ile Aylak Adam Yayınları tarafından 2014 yılında yayımlanan Öyküden Çıktım Yola adlı kitapta yer aldı.
Hakan Yaman, PEN Yazarlar Derneği üyesidir.

***
Hakan Yaman was born in Istanbul in 1963. He graduated from Marmara University School of Foreign Languages in 1988.
His first novel, The Wings of Israfel that he completed in six years was published by Dogan Kitap in 2007. The novel has been widely acclaimed not only in Turkey but also in Europe. His first interview with the Italian journalist, Orsola Casagrande was published in Il Manifesto Newspaper.
A year later, he won the Yunus Nadi Novel Prize that is one of the most prestigious literature awards in Turkey with his second novel The Woman in the Photograph.
The Fall Scented Sins was published in 2011. It was a story of love and betrayal in the Levantine world of 19th century Izmir.
His fourth novel The Novelist was a suicide letter of a novelist containing his confessions. It was published in March 2014 and was granted an award of Book of the Month by P.E.N. Turkey in July 2014. In the same year, Hakan Yaman was shortlisted for the European Union Prize for Literature.
One of his short stories that he wrote in 1998 called Roza took part in an anthology of short stories written by 252 authors. The anthology was published by Aylak Adam Yayinlari in 2014.
Now, he is preparing to have his last novel published in 2018.
Hakan Yaman is the member of P.E.N. Turkey.
Reviews of the Fotoğraftaki Kadın


ALEXANDER

The butterflies in my stomach have died ...

OLIVER

After this book, I look at the world with different eyes!

HANNAH

The most favorite book of all books

LEWIS

One of my favorite

MEGAN

Useful book, lots of information
Add a comment
Download EBOOK Fotoğraftaki Kadın by Hakan Yaman Online free

PDF: fotoraftaki-kadn.pdf Fotoğraftaki Kadın PDF
ERUB: fotoraftaki-kadn.epub Fotoğraftaki Kadın ERUB
DOC: fotoraftaki-kadn.doc Fotoğraftaki Kadın DOC
TXT: fotoraftaki-kadn.txt Fotoğraftaki Kadın TXT