Read Strážcové Varadínu by Juraj Červenák Free Online


Ebook Strážcové Varadínu by Juraj Červenák read! Book Title: Strážcové Varadínu
The author of the book: Juraj Červenák
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Edition: Brokilon
Date of issue: 2009
Format files: PDF
The size of the: 586 KB
City - Country: No data
Loaded: 2201 times
Reader ratings: 6.2

Read full description of the books:Kapitán Kornelius Báthory, šermíř, rytíř a básník, už mnohokrát prokázal své vojenské kvality. Jako člověk však selhal, když po manželčině smrti zanevřel na svého syna a raději dal přednost vojenské kariéře. Dnes, kdy je Michalu Báthorymu dvanáct let, chce Kornel všechno napravit a opět se mu stát otcem. Osud však chce, aby upřímnost svého pokání prokázal velkými oběťmi a podstoupil nevídané útrapy. Michal je totiž zajat loupeživými martalovci a než se jeho otec vyléčí z těžkých zranění, stopy po chlapci pohltí Osmanská říše. Skončil v otroctví, nebo v některém z janičářských výcvikových táborů? Je jen jediný člověk, který ví, kam přesně Michala zavlekli. A ten se právě připojil k turecké invazi do Sedmihradska. Kornel se vydává na cestu k transylvánské pevnosti Varadín, proti níž už táhne obrovská přesila Turků...


Download Strážcové Varadínu PDF Strážcové Varadínu PDF
Download Strážcové Varadínu ERUB Strážcové Varadínu PDF
Download Strážcové Varadínu DOC Strážcové Varadínu PDF
Download Strážcové Varadínu TXT Strážcové Varadínu PDFRead information about the author

Ebook Strážcové Varadínu read Online! je slovenský spisovateľ s bohatou publikačnou činnosťou v slovenskom, českom a poľskom jazyku. Pochádza z obce Vyhne, ale už od detstva žije v neďalekej Banskej Štiavnici. Po ukončení štúdia na gymnáziu v roku 1992 prešiel rôznymi povolaniami od člena strážnej služby až po vedúceho kina.

Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom a publicistom.

Knižne debutoval v roku 1993, odvtedy vydal vyše dve desiatky kníh, väčšinu z nich v češtine.
Presadil sa ako autor historickej fantasy so slovanskými motívmi.

Dvojdielny román Bivoj umiestňuje príbehy zo Starých povestí českých do reálneho priestoru a kontextu na sklonku 7. storočia.

Trilógia Bohatier sleduje osudy hrdinov ruských bylín počas výbojov kyjevského kniežaťa Svjatoslava.

V slovenčine Červenák publikoval viacero poviedok v časopise Fantázia, ako aj román Sekera z bronzu, rúno zo zlata, v ktorom sa bájni Argonauti plavia po Dunaji až na územie dnešného Slovenska.

V roku 2009 začala v slovenčine vychádzať i séria Černokňažník, ktorá sa odohráva v 9. storočí počas bojov s Avarmi a utvárania prvých slovanských kniežatstiev.

Autorovu tvorbu charakterizuje postupný odklon od rýdzej mytologickej fantasy k historickému románu. Svedčí o tom najmä séria o protitureckých vojnách Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, ktorej prvé tri diely (Strážcovia Varadína, Brána Irkally a Diablova pevnosť) vyšli zároveň v češtine i slovenčine.

Nový cyklus dobových detektívok Stein a Barbarič o vyšetrovaní zločinov za vlády Rudolfa II. Habsburského na prelome 16. a 17. storočia už je čisto historickou beletriou románom bez fantasy prvkov. Zo série zatiaľ vyšli romány Mŕtvy na Pekelnom vrchu, Krv prvorodených a Ohnivé znamenie, ktoré sa radia k autorovým najúspešnejším knihám. V roku 2016 vyjde štvrtý diel s názvom Diabol v zrkadle.

Červenák napísal aj zbierku rozprávkovo-dobrodružných povestí pre mladších čitateľov Legendy Zlatého mesta.

Je držiteľom viacerých žánrových ocenení vrátane Ceny Fantázie, Ceny za najlepšiu fantasy či Ceny Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za najlepšiu českú a slovenskú knihu roka (obdržal ju trikrát za romány Krvavý oheň, Biela veža a Diablova pevnosť).
Jeho romány a poviedky vyšli aj v poľštine, ruštine a angličtine. V súčasnosti má podpísanú zmluvu s americkou literárnou agentúrou a pokúša sa presadiť vydanie svojich románov v USA.

Publikoval tiež pod pseudonymom Thorleif Larssen a George Callahan.


Reviews of the Strážcové Varadínu


TOMMY

Now this book is one of my favorites!

LOGAN

Book will go one time.

MADDISON

This is a very predictable author. When you get a book for free, you can read it. The intrigue is present, the unbundling is clear.

BENJAMIN

Just a terrific book.

HANNAH

It reads on one breath.
Add a comment
Download EBOOK Strážcové Varadínu by Juraj Červenák Online free

PDF: strcov-varadnu.pdf Strážcové Varadínu PDF
ERUB: strcov-varadnu.epub Strážcové Varadínu ERUB
DOC: strcov-varadnu.doc Strážcové Varadínu DOC
TXT: strcov-varadnu.txt Strážcové Varadínu TXT