Read Večne spievajú lesy by Trygve Gulbranssen Free Online


Ebook Večne spievajú lesy by Trygve Gulbranssen read! Book Title: Večne spievajú lesy
The author of the book: Trygve Gulbranssen
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Edition: Tranoscius
Date of issue: 2016
Format files: PDF
The size of the: 664 KB
City - Country: No data
Loaded: 2642 times
Reader ratings: 5.4

Read full description of the books:Bestseller nórskeho autora - severská románová a rodová trilógia v jednom zväzku: Večne spievajú lesy, Zo smrtnej hory fúka, Niet inej cesty. Už v časoch prvého vydania si trilógia získala popularitu u čitateľov a stala sa bestsellerom nielen v Nórsku, ale v mnohých krajinách sveta, vrátane Slovenska.

Román o ľuďoch tohto kraja, o ich vášňach, láskach, o ich vzdore, no je to najmä kronika rodu zviazaného so svojím majetkom.

Večne spievajú lesy (v origináli Og bakom synger skogene) s podtitulom Trocha rozprávania z čias od rokov 1760-tych asi do roku 1810 je názov románu nórskeho spisovateľa Trygve Gulbranssena a zároveň prvý diel trilógie mapujúcej osudy starovekého nórskeho rodu Björndalovcov.

Zo smrtnej hory fúka - druhá časť voľnej trilógie prináša príbeh života mladoženáča Daga a Adelhaidy na nórskom panstve v horách pred dvesto rokmi, kde žije aj jeho otec Dag, ktorý je ústrednou postavou celej trilógie.

Trilógiu uzaviera príbeh v časti Niet inej cesty.

Rodová sága z nórskeho prostredia z prelomu 18. a 19. storočia (rozpätie 70 rokov) sa odohráva v krajoch Akerhus a Ostfold na juhovýchode Nórska. Podrobne opisy nálad jednotlivých postav, života na gazdovstve, borovicovo-brezových lesov plných zvery, horských bystrín, jazier plných rýb pripomínajú nórske legendy a rozprávky.

Dejová línia sa rozvíja na pozadí života „horských ľudí“ z rodu Bjorndalovcov na severe. Symbolom ich odvahy je boj s medveďmi, ktoré sužovali ľudí v južne položených dedinách. Dva rozdielne svety ukazujú rozličný štýl života, odlišne hodnoty, vzájomne predsudky, a strety týchto dvoch svetov poskytujú ideálny priestor na rozohrávanie životných hier a osudov.

Boje sa odohrávajú nielen navonok, ale aj vnútri postav, a to na širokej ploche trojdielnej ságy, kde pulzuje život – ľudia sa rodia, žijú, dozrievajú, umierajú, a to v prirodzenom kolobehu. Rovnako ako súčasníci prežívajú aj oni krízy, smútky, úzkosti a ocitajú sa v existenciálnych situáciách. Tvarou v tvar životu, láske, smrti. Silný nábožensky akcent môžeme sledovať na postave starého Daga, ktorý sa mení pod vplyvom štúdia Biblie a čoraz viac podriaďuje svoj život i život na gazdovstve Božej vôli.

Prvé slovenské vydanie trilógie odprevadil k čitateľom literárny vedec Alexander Matuška slovami: „Všetko je tu, ako v dobrom románe má byť: vzdor i láska, viera i povera, ľudia i zvieratá. Boh i mocnosti pekiel, rodenie i umieranie, skaza i vykúpenie; a ako býva len vo vynikajúcich románoch, všetko sa odohráva netraktátové, v rovine rozprávania.“


Download Večne spievajú lesy PDF Večne spievajú lesy PDF
Download Večne spievajú lesy ERUB Večne spievajú lesy PDF
Download Večne spievajú lesy DOC Večne spievajú lesy PDF
Download Večne spievajú lesy TXT Večne spievajú lesy PDFRead information about the author

Ebook Večne spievajú lesy read Online!


Reviews of the Večne spievajú lesy


MASON

Quickly downloaded

BOBBY

On one Breath

MAYA

You want to waste your time? This book fits perfectly.

DYLAN

Interesting, exciting story.

SIENNA

A book that has changed and continues to change my life for the better!
Add a comment
Download EBOOK Večne spievajú lesy by Trygve Gulbranssen Online free

PDF: vene-spievaj-lesy.pdf Večne spievajú lesy PDF
ERUB: vene-spievaj-lesy.epub Večne spievajú lesy ERUB
DOC: vene-spievaj-lesy.doc Večne spievajú lesy DOC
TXT: vene-spievaj-lesy.txt Večne spievajú lesy TXT