Read Borneo by Martyna Wojciechowska Free Online


Ebook Borneo by Martyna Wojciechowska read! Book Title: Borneo
The author of the book: Martyna Wojciechowska
ISBN: 8375963313
ISBN 13: 9788375963311
Language: English
Edition: Wydawnictwo G+J RBA
Date of issue: January 23rd 2013
Format files: PDF
The size of the: 5.62 MB
City - Country: No data
Loaded: 2721 times
Reader ratings: 3.1

Read full description of the books:Niewiele pozostało na Ziemi takich miejsc, które kryłyby w sobie tyle tajemnic co Borneo, trzecia pod względem powierzchni wyspa świata. W jej dziewiczej puszczy mającej aż 130 mln lat, naukowcy niemal codziennie odkrywają nowe gatunki roślin i zwierząt, a tysiące innych równie niezwykłych czekają na swoją kolej. Tropikalne ostępy są też domem wielu plemion, które pozostają wierne swoim tradycjom i niechętnie kontaktują się z cywilizacją. Wśród nich są potomkowie łowców głów, wojowników, którzy uważali, że posiadając czaszkę wroga przejmują też jego moc. Borneo to również królestwo orangutanów, bodaj najłagodniejszych i najpiękniejszych małp świata. Od ludzi różni je jedynie 3 proc DNA, ale pod względem analizy zachowań jesteśmy niemal identyczni. Szkoda tylko, że tych naszych bliskich krewnych wśród zwierząt nie traktujemy jak członków rodziny.


Download Borneo PDF Borneo PDF
Download Borneo ERUB Borneo PDF
Download Borneo DOC Borneo PDF
Download Borneo TXT Borneo PDFRead information about the author

Ebook Borneo read Online! Polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka. Z wykształcenia ekonomistka. Absolwentka XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie.

Pracuje w telewizji TVN, gdzie prowadziła programy Dzieciaki z klasą, Big Brother, Misja Martyna, oraz z Maxem Cegielskim Studio Złote Tarasy. W TVN Turbo przygotowywała i prowadziła magazyn Automaniak. Od września 2009 roku prowadzi program Kobieta na krańcu świata.

Współpracowała m.in. z takimi miesięcznikami jak Świat Motocykli, Auto Moto, Playboy czy Voyage. Od lutego 2007 jest redaktor naczelną polskiej edycji magazynów National Geographic oraz National Geographic Traveler.

Jest też współwłaścicielem biura turystycznego Martyna Adventure oraz kierowcą rajdowym. Brała udział m.in. w rajdzie Paryż-Dakar.

Jej pierwsza córka Marysia urodziła się 17 kwietnia 2008 r. Ojcem dziecka jest Jerzy Błaszczyk, płetwonurek i podróżnik.

Góry

* Mont Blanc (28 sierpnia 2002).
* Kilimandżaro (26 lutego 2003).
* Aconcagua (11 lutego 2006).
* Island Peak (11 kwietnia 2006). Wejście aklimatyzacyjne przed atakiem na Everest.
* Mount Everest (18 maja 2006). Szczyt ten zdobyła jako trzecia (po Wandzie Rutkiewicz i Annie Czerwińskiej) i zarazem najmłodsza Polka w historii.
* Mount McKinley (11 czerwca 2007).
* Elbrus (29 sierpnia 2007) Szczyt ten zdobyła razem z Arturem Hajzerem i Dariuszem Załuskim (operatorem, który towarzyszył jej podczas wyprawy na Everest).
* Masyw Vinsona (2 stycznia 2009).

Książki
* "Przesunąć horyzont"
* "Misja Everest"
* "Etiopia. Ale czat!"
* "Kobieta na krańcu świata"Reviews of the Borneo


JACK

One of my favorite

BENJAMIN

After reading this book, Your life will change!

WILLOW

After this book, I look at the world with different eyes!

ALEXANDER

I never liked the book.
Add a comment
Download EBOOK Borneo by Martyna Wojciechowska Online free

PDF: borneo.pdf Borneo PDF
ERUB: borneo.epub Borneo ERUB
DOC: borneo.doc Borneo DOC
TXT: borneo.txt Borneo TXT