Read Gülünün Solduğu Akşam by Erdal Öz Free Online


Ebook Gülünün Solduğu Akşam by Erdal Öz read! Book Title: Gülünün Solduğu Akşam
The author of the book: Erdal Öz
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Edition: Can Yayınları
Date of issue: 2015
Format files: PDF
The size of the: 866 KB
City - Country: No data
Loaded: 2941 times
Reader ratings: 3.5

Read full description of the books:Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Sinan Cemgil ve daha niceleri. Mamak Askeri Cezaevi'nde bu çocukların çoğuyla konuşmuştum. Deniz'le anlaştığımız gibi, tuttuğum notlardan yola çıkarak bir roman yazacaktım. Sorduğum sorularla onları sürekli küçük ayrıntılara yöneltmeye çalışmıştım. Roman, bu ayrıntılardan doğup gelişecekti. Ne yazık ki iş yarım kaldı. Hele belgesel bir roman için elimdeki notların yetersizliğini görünce böyle bir çalışmaya girmekten vazgeçmek zorunda kaldım. Yıllar sonra, bir başka biçimlemeyle, sonunda oluşturabildim bu kitabı. Gülünün Solduğu Akşam, serüven dolu sürükleyici bir roman gibi de okunabilir. Ama acı ve hüzün yüklü bir kitap olduğu da bilinmelidir. Anı, belge, anlatı karışımı bu kitabı dilerseniz bir roman gibi okuyun; yeter ki sizde bırakacağı hüzün kalıcı olsun.
ERDAL ÖZ


Download Gülünün Solduğu Akşam PDF Gülünün Solduğu Akşam PDF
Download Gülünün Solduğu Akşam ERUB Gülünün Solduğu Akşam PDF
Download Gülünün Solduğu Akşam DOC Gülünün Solduğu Akşam PDF
Download Gülünün Solduğu Akşam TXT Gülünün Solduğu Akşam PDFRead information about the author

Ebook Gülünün Solduğu Akşam read Online! Erdal Öz (26 Mart 1935 - 6 Mayıs 2006), Türk yazar ve yayıncısı.

1935'te Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde doğdu. 1953'te Tokat Lisesi'ni bitirdi. 1969'da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Türk Dil Kurumu Yayın Kolu’nda görev aldı. Türk Sinematek Derneği Ankara Şubesi'nde çalıştı.

12 Mart 1971 sonrasında üç kez tutuklandı. Yargılama sonucu aklandı. Tutuklu olduğu sürede Deniz Gezmiş ve Yusuf Aslan gibi devrimci gençlerle tanıştı ve onların öykülerini yazdı.

Cem Yayınevi’nin çocuk kitapları dizisini yönetti. 1980 yılında Can Yayınları'nı kurdu.

Edebiyat yaşamına şiirle girdi. Rasgele isimli ilk şiiri İstanbul’daki Kaynak dergisinde 1952'de yayınlandı. Seçilmiş Hikâyeler Dergisi, Varlık, Yenilik, Yeditepe, Pazar Postası, a, Değişim, Emek, Cumhuriyet gibi dergi ve gazetelerde şiirlerinin yanı sıra öykü ve eleştirileri de yayınlandı. "a" dergisinin kurucuları arasında yer aldı.

Eserlerinde toplum yaşamının bireylerin iç dünyasına etkilerini duygusal bir üslupla yansıttı. 1970 sonrasında toplumsal gerçekçi çizgiye yöneldi. 12 Mart döneminde hukuk dışı uygulamalarla karşılaşan tutukluların yaşamlarından yalın kesitler verdi. Baskı karşısında bireylerin yalnızlığını, direncini, umudunu etkin bir duyarlılıkla işledi.

Öz, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede, yakalandığı akciğer kanseri hastalığından kurtulamayarak 6 Mayıs 2006 günü saat 17:22'de hayata gözlerini yumdu.


Reviews of the Gülünün Solduğu Akşam


JACK

A book that leaves a whole bunch of emotions after reading

HARVEY

This is a very predictable author. When you get a book for free, you can read it. The intrigue is present, the unbundling is clear.

HOLLY

An interesting book, not like the other

REUBEN

Interesting and nontrivial story

SOPHIA

A book that has changed and continues to change my life for the better!
Add a comment
Download EBOOK Gülünün Solduğu Akşam by Erdal Öz Online free

PDF: glnn-solduu-akam.pdf Gülünün Solduğu Akşam PDF
ERUB: glnn-solduu-akam.epub Gülünün Solduğu Akşam ERUB
DOC: glnn-solduu-akam.doc Gülünün Solduğu Akşam DOC
TXT: glnn-solduu-akam.txt Gülünün Solduğu Akşam TXT