Read A Summer Full of Love by Füruzan Free Online


Ebook A Summer Full of Love by Füruzan read! Book Title: A Summer Full of Love
The author of the book: Füruzan
ISBN: 1840593016
ISBN 13: 9781840593013
Language: English
Edition: Milet Publishing
Date of issue: January 1st 2001
Format files: PDF
The size of the: 567 KB
City - Country: No data
Loaded: 2700 times
Reader ratings: 6.4

Read full description of the books:Beklentilerim pek tabii daha yüksekti. Musıki ile alakalı diyalogları çalışılmış ve yapmacık bulduğumu söylemeliyim. Belki Nagehan'ın 'Kalbim yine üzgün seni andım da derinden'i okuduğu bölüm müstesnadır.

İlaveten, bilhassa son öykünün son sayfalarında Füruzan'ın ağırbaşlı ve uzun uzadıya betimleyici üslubuna yakışmayacak şekilde kahramanların peşi sıra ölmeleri, hikâyenin zamanda bir ileri bir geri gitmek yerine bir anda yıllar sonraya atlaması da -daha az yadırgatıcı bir husus olmakla beraber- Füruzan'ın bildik tekniğinin dışında.

Neşrettiği son öykü kitabı bu halbuki. Belki de insan donandıkça, tecrübe sahibi oldukça yazmak zorlaşıyordur? Bilmiyorum.


Download A Summer Full of Love PDF A Summer Full of Love PDF
Download A Summer Full of Love ERUB A Summer Full of Love PDF
Download A Summer Full of Love DOC A Summer Full of Love PDF
Download A Summer Full of Love TXT A Summer Full of Love PDFRead information about the author

Ebook A Summer Full of Love read Online! Füruzan Yerdelen is an award-winning self-taught Turkish writer, who is highly regarded for her sensitive characterisations of the poor and her depictions of Turkish immigrants abroad.

Füruzan İlk kitabı Parasız Yatılı’yla 1972 Sait Faik Hikâye Armağanı ’nı kazandı. İlk kitaplarında kötü yola düşmüş kadın ve kızların, çöken burjuva ailelerinin, yoksulluk ve yalnızlıkla boğuşan kadın ve çocukların, yeni ortamlarda bunalan ve yurt özlemi çeken göçmenlerin dramlarına sevecenlikle yaklaştı; kişileri derinlemesine inceledi, anlatımını ayrıntılarla besledi. 12 Mart dönemini anlattığı ilk romanı Kırk Yedi’liler ile 1975 TDK Roman Ödülü’nü kazandı. 1975’te bir sanatçılar programıyla (D.A.A.D.) çağrıldığı Batı Berlin ’de bir yıl kalarak işçiler ve sanatçılarla röportajlar yaptı. Dokuz Çağdaş Türk Öykücüsü (1982, Volk und Welt Verlag) antolojisiyle Die Kinder der Türkei (1979, Kinderbuch Verlag) çocuk kitabını ise Doğu Berlin’de konuk kaldığı dönemde hazırladı.
Öyküleri Fransızca, İspanyolca, Farsça, İtalyanca, Japonca, İngilizce, Rusça, Bulgarca, Boşnakça gibi dillere çevrildi: Öykülerinden yapılan bir toplam A. Saraçgil çevirisiyle 1991’de Napoli’de, Kırk Yedi’liler S. Pirvanova çevirisiyle 1986’da Bulgaristan’da, “Sevda Dolu Bir Yaz”, “Nehir” ve “İskele Parklarında” öyküleri Damian Craft çevirisiyle 2001’de Londra’da, Parasız Yatılı Elif Deniz - Pierre Vincent çevirisiyle (Pensionnaire d’état, Bleu autour yayınevi) 2010’da Fransa’da yayımlandı; toplu öykülerini ise İspanyolcaya Gül Işık çevirmekte.
2006’da 10. Ankara Öykü Günleri’nde, 2007’de Dil Derneği’nin Dil Bayramı’nda ve Antalya Öykü Günleri’nde, 2008’de 7. İzmir Öykü Günleri’nde onur ödülleri aldı. 2008 TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı seçildi. 2009’da Dil Derneği İzmir şubesince Türk Diline Emek Ödülü verildi.
1988-90 yıllarında çektiği Benim Sinemalarım 1990’da Cannes Film Festivali’nin “Eleştirmenlerin 7 Günü” ve “Altın Kamera” dallarından çağrı alarak 158 film arasından seçilen 8 filmden biri olarak gösterime girdi; 1991’de ise Uluslararası İran Fecr Film Festivali’ndeki Uluslararası Jüri’den “En İyi İlk Film Jüri Özel Ödülü”nü kazandı ve Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde seçilen “En İyi On Asya Filmi” arasında yer aldı. Oyunlaştırdığı Sevda Dolu Bir Yaz Ankara Devlet Tiyatroları’nda yaklaşık 200 kez sahnelendi (2000-2005).
Öykü: Parasız Yatılı (1971), Kuşatma (1972), Benim Sinemalarım (1973), Gül Mevsimidir (uzun öykü, 1973), Gecenin Öteki Yüzü (1982), Sevda Dolu Bir Yaz (1999). Roman: Kırk Yedi’liler (1974), Berlin’in Nar Çiçeği (1988). Gezi-Röportaj: Yeni Konuklar (1977), Evsahipleri (1981), Balkan Yolcusu (1994). Oyun: Redife’ye Güzelleme (1981), Kış Gelmeden (1997). Şiir: Lodoslar Kenti (1991). Çocuk Kitabı: Die Kinder der Türkei (Türkiye Çocukları, 1979). Yaşantı: Füruzan Diye Bir Öykü (Haz.: Faruk Şüyün, 2008).


Reviews of the A Summer Full of Love


RONNIE

Very controversial Vpechalenija

TEDDY

A cozy book that teaches small things, happiness, in detail!

HOLLY

Contradictory. On the one hand, it pulls in and on the other ...

SONNY

Rarely do the books make me cry, but this one could.

ROSIE

Best in Books
Add a comment
Download EBOOK A Summer Full of Love by Füruzan Online free

PDF: a-summer-full-of-love.pdf A Summer Full of Love PDF
ERUB: a-summer-full-of-love.epub A Summer Full of Love ERUB
DOC: a-summer-full-of-love.doc A Summer Full of Love DOC
TXT: a-summer-full-of-love.txt A Summer Full of Love TXT