Read Eylül by Mehmet Rauf Free Online


Ebook Eylül by Mehmet Rauf read! Book Title: Eylül
The author of the book: Mehmet Rauf
ISBN: 9758722573
ISBN 13: 9789758722570
Language: English
Edition: Gün Yayıncılık
Date of issue: 2004
Format files: PDF
The size of the: 952 KB
City - Country: No data
Loaded: 2704 times
Reader ratings: 3.7

Read full description of the books:"Tabiatta herşeyin insanları aşk ve visale sevk ve davet ettiği, mevani'in sade mürettep ve biesas ihtiyatlardan, hatta bifaide takayyütlerden ibaret olduğu fikrinde elan sabit olduğu için, kendinin yine mustarip ve zebun oluşunu anlamıyor, zaaf ve meskenete tehevvür ediyordu."

İşte size Eylül'den sıradan bir pasaj. Osmanlıca kelimelere sempatiyle bakan beni bile bu kadar da olmaz dedirten ağdalı bir üslup. Tamam, Özgür Yayınları hemen hemen her kelimenin ardından Türkçesini parantez içinde koymuş, ama bu da okumayı epey eziyetli kılıyor. Ben esasen eski eserlerimizi sadeleştirilmiş metinlerinden okumayı hiç tercih etmem ama Eylül'ü okuyacaksanız öyle bir versiyonundan okumanızı öneririm. Mehmet Rauf bu kitabı yazarken epey zorlamış kendisini anlaşılan...

İçeriğe gelecek olursak, benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Elbette o dönemin toplumsal standartlarıyla yaklaşmak gerekir, ama bir yasak aşk böylesine lastik gibi uzatılıp, sadece bakışmalarla anlatılınca, birbirini tekrar eden gelgitlerle doldurulunca insanın içi bayılıyor. Kitabın namına hürmeten yarıda bırakamadım. Karakterler de bana pek ikna edici gelmedi. Hele Suat'ın kocası Süreyya tamamen yüzeysel bir görüntüde. Kitabın sonu da sanki aceleye getirilmiş. İlk psikolojik romanımızmış. Olabilir. Ama bence iyi bir roman değil. Evlilik hayatının cenderesi, mantık ile duygu çelişkisi, sıradışı bir adım atmanın yaratacağı suçluluk duygusu, kurulu düzenin huzurunu riske atmamak vs gibi halen geçerli konuları işlese de, bence bir bütün olarak zamana yenilmiş Eylül.


Download Eylül PDF Eylül PDF
Download Eylül ERUB Eylül PDF
Download Eylül DOC Eylül PDF
Download Eylül TXT Eylül PDFRead information about the author

Ebook Eylül read Online! Mehmet Rauf, Türk edebiyatçı. İstanbul'da doğmuş ve küçük yaşta edebiyat ile ilgilenmeye başlamıştır. Bahriye Okulu'na gitmiş, İngilizce ve Fransızca öğrenmiştir. Yakından takip ettiği Halit Ziya'nın eserlerine ve realizm akımına ilgi duymuştur. Fransız yazar Paul Bourget'yi okudu ve ondan etkilendi. 1896 yılından itibaren Servet-i Fünûn'da yazmaya başladı. Roman,hikaye ve tiyatro türünde eserler vermiştir.Psikolojik tahlillere büyük önem verir.Bu yüzden eserlerinde kahraman sayısı azdır.

Romanlarında genelde İstanbul ve çevresinde yaşayan seçkin ailelerin arasında geçen aşk ilişkilerini konu almıştır. Zaman zaman şiirler de yazmıştırReviews of the Eylül


IBRAHIM

A wonderful book, like all the works of this author.

WILLIAM

This is a very predictable author. When you get a book for free, you can read it. The intrigue is present, the unbundling is clear.

MAYA

Why do you ask me to write a phone?

HARRISON

Strongly recommend

ESME

Quickly downloaded
Add a comment
Download EBOOK Eylül by Mehmet Rauf Online free

PDF: eyll.pdf Eylül PDF
ERUB: eyll.epub Eylül ERUB
DOC: eyll.doc Eylül DOC
TXT: eyll.txt Eylül TXT